محمدرضا گلزار

بازیگر، خواننده
محمدرضا گلزار1

Personal Info

  • نام: محمدرضا گلزار
  • تاریخ تولد: ۱ فروردین ۱۳۵۶
  • محل تولد: تهران، ایران

Biography

محمدرضا گلزار (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۵۶ در تهران) هنرپیشه سینما، نوازنده، مجری، خواننده و مدل ایرانی است. اصلیت او آذری و متولد تهران در محله سهروردى شمالى انديشه ششم است. او در تیم استان تهران، باشگاه پارس خودرو، شیشه و گاز، باشگاه پاس و باشگاه دیهیم بازیکن والیبال بوده‌است. وی در لیگ برتر والیبال ۱۳۸۷ به عنوان مربی بدنساز تیم ارتعاشات صنعتی فعالیت می‌کرد. تا آخر دبیرستان فعالیت هنری نداشت. پدرش با گیتار زدن مخالف بود، تنها گاهی با ارگ کار می‌کرد. تا سال سوم دبیرستان در رشته ریاضی دبيرستان شهيد منتظرى در محله انديشه تهران تحصیل کرد. در سوم دبیرستان در کنکور دانشگاه آزاد در رشته مهندسی مکانیک در واحد تهران جنوب قبول شد و رزرو کرد. در سال آخر به رشته تجربی رفت و به قصد رشته دندانپزشکی کنکور داد ولی قبول نشد و به همان رشته مکانیک رفت. او فارغ‌التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است.
موسیقی

گلزار فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۷ به عنوان گیتاریست با گروه آریان آغاز کرد. او در گروه آریان گیتار، ارگ و پرکاشن نواخته‌است. او بند دارکوب را نیز با رامین نصریانی و دیگران راه‌انداخت. سپس بند ریزار (rezzar؛ مخفف محمدرضا گلزار) را ثبت کرد که فعال است.
سینما

گلزار در سال ۱۳۷۹ نخستین بار در فیلم سام و نرگس ساخته ایرج قادری بازیگری سینما را تجربه کرد. سپس‌تر در فیلم‌های کمال تبریزی و بهمن فرمان‌آرا و فیلم‌سازان دیگری نیز بازی کرد. بازی گلزار در فیلم‌هایی از مسعود کیمیایی و بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی، با وجود دعوت شدن، هر بار به اسباب گوناگونی مقدور نشد.

Filmography

x